Na warsztacie

W niniejszym dziale będziemy prezentować ciekawe konstrukcje krótkofalarskie autorstwa członków i sympatyków klubu, a także interesujące zestawy do samodzielnego montażu urządzeń. Zapraszamy do przesyłania propozycji prezentacji – jeżeli posiadacie teksty, zdjęcia czy filmy, dokumentujące wykonane przez Was urządzenia, przesyłajcie je na skrzynkę mailową klubu!

Antena typu delta wykonana przez Darka SQ5RJK

Antena dwuelementow typu delta, bazująca na projekcie kolegi Lucjana SP3PL. Czas i cierpliwość poświęcone budowie anteny zostały wynagrodzone licznymi dalekimi łącznościami.

Przejdź do prezentacji konstrukcji…

Transceiver SSB na pasmo 40m i mocy 7W – BITX40

Rozpoczęcie przygody z krótkofalarstwem, wbrew pozorom, nie musi oznaczać dużych wydatków. Prezentowany transceiver sprzedawany jest w formie „kitu”, choć nie jest to najbardziej trafne określenie. Mamy bowiem do czynienia z praktycznie gotowym urządzeniem.

Przejdź do prezentacji transceivera…

Sterownik skrzynki antenowej CG-3000

Praca ze skrzynką CG-3000 bez sterownika jest jak najbardziej możliwa, jednak zastosowanie tego urządzenia zwiększa znacząco wygodę obsługi wspomnianego couplera. Oryginalny sterownik kosztuje zdecydowanie za dużo jak na tak prosty układ, dlatego kolega Darek SQ5RJK zdecydował podzielić się jego schematem i zaprezentować sterownik we własnym wykonaniu.

Przejdź do prezentacji układu…

Transceiver telegraficzny QRP na pasmo 40m – S-PIXIE

Niezwykle tani zestaw do budowy miniaturowego transceivera, umożliwiającego pracę emisją CW z mocą ok. 300-500mw. Kolejny wariant znanej od lat konstrukcji o nazwie „PIXIE”. Można potraktować montaż tego urządzenia jako wprawkę w pracach z lutownicą, choć z drugiej strony przy odrobinie wprawy i z użyciem dobrej anteny, da się robić QSO za jego pomocą.

Przejdź do prezentacji transceivera…