Przedstawiciele SP5KAB na Critical Communications World
Kongres Critical Communications World odbył się w tym roku w dniach 15-17 maja w Berlinie. Była to już 20 edycja tej imprezy – stąd też została ona przygotowana ze szczególnym rozmachem. Swoją ofertę zaprezentowało ponad dwustu wystawców.

Na Kongresie nie mogło zabraknąć przedstawicieli klubu SP5KAB (Mateusz Szyper SQ5IT i Tadeusz Kałużyński SQ5VTT). Jako klub aktywnie uczestniczący w aktywnościach związanych z zapewnieniem łączności w sytuacjach kryzysowych, a także jako autorytet w zakresie doradztwa dotyczącego sprzętu radiokomunikacyjnego, również tego z wyższej półki, staramy się brać udział w tego typu spotkaniach. Istotna jest dla nas możliwość rozmów z przedstawicielami czołowych firm branży, a także zapoznania się z prezentowanym sprzętem.

Dominującą tematyką 20 Kongresu Critical Communications World były zagadnienia współpracy technologii LTE z urządzeniami standardu PMR, w celu próby realizacji wizji inteligentnego miasta. Omawiano także możliwość łączenia technologii szerokopasmowej z bezpieczną łącznością radiową TETRA.
Poniżej galeria zdjęć wykonanych przez naszych kolegów w trakcie Kongresu.