Skip to main content
Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

SP5KAB to jeden z najstarszych znaków krótkofalarskich, wydanych po 1945 roku. Od tamtej pory znak jest czynny nieprzerwanie. Różne były koleje losu naszego klubu - możesz o tym poczytać w kąciku historycznym. Od kilku lat w szybkim tempie przyrastają szeregi naszych członków - do klubu przychodzą ludzie w różnym wieku, parający się rozmaitymi zajęciami, reprezentujący liczne dziedziny techniki, nauki i kultury. Ich pasji zawdzięczamy to, że klub podejmuje wciąż nowe, coraz ciekawsze i ambitniejsze działania.

Widok z dachu siedziby klubu
Kamera 1

Kliknij fotkę, by przejść do widoku z kamery 1

Widok z dachu siedziby klubu
Kamera 2

Kliknij fotkę, by przejść do widoku z kamery 2

Widok z dachu siedziby klubu
Kamera 3

Kliknij fotkę, by przejść do widoku z kamery 3

Generator listy kontaktów
dla radia GD-77

Narzędzie umożliwia przygotowywanie plików CSV, zawierających wyselekcjonowane za pomocą filtrów dane kontaktowe oraz dane kanałów, które można zaimportować do ręczniaka Radioddity GD-77. Generator został opracowany przez naszego kolegę - Darka SP5DRS.

Amatorskie pasma VHF i UHF
Warszawa i okolice

Wykres zmian zanieczyszczenia powietrza
Czujnik znajduje się klubiebrak danych dla aktualnej daty

Awaria przemiennika SR5WADAutor wpisu: Mariusz SQ5B

Uwaga w dniu 13.03 nastąpiła awaria naszego przemiennika SR5WAD , nie jesteśmy go wstanie zdalnie uruchomić i potrzebna będzie (więcej…)

Maro testuje TesleAutor wpisu: Mariusz SQ5B

Nowy przemiennik DMR+APCO SR5KABAutor wpisu: Mariusz SQ5B

UWAGA: został uruchomiony kolejny przemiennik DMR+APCO25 w siedzibie klubu SP5KAB.

Zostaliśmy docenieni!Autor wpisu: Krzysztof SQ5WN

Tak jak już nie raz sygnalizowaliśmy, nasz klub jest poważnym graczem,  docenianym przez firmy z branż związanych  z naszym (więcej…)

Klubowa wigiliaAutor wpisu: Krzysztof SQ5WN

7 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne naszego klubu. W tym roku wigilia została zorganizowana w siedzibie (więcej…)

Klubowy WebSDRAutor wpisu: Krzysztof SQ5WN

Informujemy, że uruchomiliśmy klubowy WebSDR, pracujący w amatorskich pasmach 2m i 70cm. Zapraszamy do testowania i komentowania (więcej…)

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Radiotelefony pociągoweAutor wpisu: Krzysztof SQ5WN

Prezentujemy film na temat radiotelefonów eksploatowanych na PKP. Materiał leciwy, o wartości raczej sentymentalnej, choć (więcej…)

Pamiętaj Polsko o swoim żołnierzu!Autor wpisu: Krzysztof SQ5WN

Artykuł „Radiostacje Powstańczej Warszawy”, którego autorem jest dr Adam Nogaj, wzbudził duże zainteresowanie wśród osób (więcej…)

Radiostacje Powstańczej WarszawyAutor wpisu: Krzysztof SQ5WN

Polecamy lekturę niezwykle interesującego artykułu, który nadesłał nam jego autor –  dr Adam Nogaj. Artykuł dotyczy łączności (więcej…)

WIĘCEJ CIEKAWOSTEK

Klub SP5KAB liczy ponad sześćdziesięciu członków!

Nasze hobby ma niszowy charakter, jednak w ostatnich latach daje się zauważyć coś, co można śmiało nazwać renesansem krótkofalarstwa w Polsce. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zagadnieniami związanymi ze sprzętem radiowym i z prowadzeniem łączności, wzrasta również frekwencja na cotygodniowych spotkaniach klubu SP5KAB. Wiele osób odwiedzających klub, postanawia wstąpić w jego szeregi.

Zobacz "Tablo" z portretami członków klubu, oraz pełną ich listę...

Nasze osiągnięcia

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dyplomów, zdobytych przez nas w zawodach krótkofalarskich. Najstarsze dyplom w kolekcji pochodzi z roku 1953. Warto przypomnieć o tym jak wielkich kłopotów można było nabawić się otrzymując w owych czasach dyplom czy kartę QSL pochodzącą ze "zgniłego Zachodu". W wielu wspomnieniach krótkofalowców działających w tamtych czasach pojawiają się anegdoty o QSL-kach konfiskowanych przez milicję i o tym jak trzeba był się tłumaczyć z tych kontaktów z kolegami zza Żelaznej Kurtyny.

Zwróć uwagę na to, jak historia odcisnęła swoje piętno - w kolekcji brak dyplomów z lat osiemdziesiątych. Lata dziewięćdziesiąte - tylko jeden dyplom. A co dajej? Patrzymy w przyszłość z optymizmem!

Przejdź do prezentacji dyplomów i pucharów...

Biografia klubu SP5KAB

Zapraszamy do lektury pierwszej (i na razie jedynej) części biografii klubu. Przy okazji występujemy z apelem o kontakt do wszystkich osób dysponujących wiedzą na temat historii klubu, lub dysponują jakimikolwiek materiałami pisanymi czy fotografiamii mającymi związek z klubem.

Czytaj dalej...

Na warsztacie

Uruchamiamy nowy dział, w którym prezentowane będą konstrukcje wykonane przez członków naszego klubu (i nie tylko), a także recenzje interesujących zestawów do samodzielnego montażu urządzeń krótkofalarskich. Zapraszamy do nadsyłania opisów waszych prac oraz recenzji interesujących "kitów".

Przejdź do listy prezentacji...


ODWIEDŹ NASZ KLUB!


Spotykamy się w czwartki od godz. 17:00.
Adres: ul. Mokotowska 17/34, Warszawa
(wejście od ul. Nowowiejskiej 1/3)


WIĘCEJ

previous arrow
next arrow
Slider
Aby zobaczyć więcej zdjęć, wejdź na stronę galerii fotograficznych
Łączność bezpośrednia:
145.275 MHz

Przemiennik SR5KAB
Przemiennik SR5WAD

ul. Mokotowska 17/34
00-640 Warszawa

czwartki, od 17:00
[email protected]